Można stwierdzić, że orkiestra jest w stanie rozkręcić nam imprezę na całego, zagadywać do gości, przygotowywać dane utwory na specjalne życzenie czy to państwa młodych czy też gości. W przypadku usług DJ-a natomiast nierzadko wyczuwa się pewien dystans, w końcu DJ nie jest muzykiem, nie może sam czegoś zainscenizować, spontanicznie zaaranżować, improwizować, rzadko kiedy nawiązuje on także komunikację z otoczeniem, raczej skoncentrowany jest na miksowaniu dźwięków drzwi zewnętrzne gdynia znad konsolety.
Jeżeli chodzi o koszty należne i za jedną, i za drugą formę to jest to rząd kilku tysięcy. Wybierając muzyków musimy jednakże dokładnie ich sprawdzić, bo w końcu nie ma tu mowy o playbacku czy też o tym, ażeby puścić gotową płytę znanego artysty jak w przypadku DJ-a. Generalnie poprzez usługi muzyków rozumieć trzeba pełen profesjonalizm. Ogólnie musimy wiedzieć, ze niezbędne jest sprawdzenie orkiestry weselnej, na przykład możemy zjawić się na próbie montaż okien gdynia kiedy występują w garażu czy sali prób, aby sprawdzić, jak grają, jak współgrają, jak śpiewa solista itd.
Możemy też życzyć sobie więcej – prowadzenia zabawy, przeprowadzenia oczepin bądź innych form kontaktu z zebranymi. Niemniej jednak, bez względu już na to czy zdecydujemy się ostatecznie na usługi DJ-a czy też usługi orkiestry weselnej, zawsze konieczne jest postawienie na dopracowanie wszelkich kwestii formalnych. A zatem musimy przede wszystkim bardzo dobrze spisać warunki, na jakie się umawiamy i co za tym idzie przygotować wiążącą nas z nimi umowę. Jest to gwarancja bezpieczeństwa dla nas, jako zamawiających usługę, że nikt nas nie oszuka, że w danym dniu pojawi się w danym miejscu i zrobi dokładnie to, co jest ustalone w zakresie podpisanej umowy. To dla nas przepustka także do tego, aby w razie gdyby coś poszło nie tak, można było ubiegać się o stosowne zadośćuczynienie czy też powiedzmy rekompensatę części poniesionych kosztów.

Źródło: